Ráda bych si zakoupila letenky do Thajska. Můžete mi zajistit také ubytování?

Bohužel, my jsme cestovní agentura a jako taková nemůžeme poskytovat další službu. Můžeme Vám však poskytnout kontakt na spolehlivé webové servery, kde snadno najdete hotel dle Vašich preferencí. Obecně v Thajsku žádný problém s ubytováním není, každý si může vybrat podle svého vkusu a peněženky. Nicméně musíme upozornit, že na některých ostrovech je kapacita ubytování omezená v sezóně přes víkendy, kdy i Thajci vyrážejí odpočívat může být s ubytováním problém. Rozhodně nic nezkazíte, když ubytování včas jen bezplatně zarezervujete, což některé weby umožňují.


Chceme letět na Kanáry a máme syna 1,5 roku. Musíme pro něj kupovat letenku?

Pokud není sjednáno v Smlouvě o zájezdu nebo Smlouvě o přepravě osob jinak, děti do 2 let (tj. ty děti, které tohoto věku nedovrší ani v den návratu ze zájezdu) cestují bez nároku na samostatné sedadlo, stravu v letadle a čerpání hotelových služeb. Pro tyto děti je automaticky zdarma vyžádána přeprava dětského kočárku, (který však musí být řádně zabalen proti poškození, viz přepravní podmínky) a dětská postýlka ve vybraném hotelu. Pro dítě do 8 měsíců (max. 10 kg) je možné (dle dostupnosti a typu letadla) objednat BABY BASKET. Tato služba je možná po předchozím souhlasu dopravce, pouze v první řadě letadla a je vázána na poplatky související s daným letem. Aktuální informace v cestovní kanceláři.


Když po příletu zjistím, že zavazadlo nedorazilo, co dělat??

Reklamace nedoručeného zavazadla musí být nahlášena na letišti u handlingového partnera ihned po příletu a zjištění problému a nedodáním zavazadla. Budete muset předložit originál zavazadlového lístku (to je druhý díl, zpravidla je při odbavení přilepen na palubenku - první díl je na zavazadle) a letenky resp. u elektronických letenek čísla letenky. Bude s Vámi sepsán Damage Report (také zvaný Property Irregularity Report, neboli PIR) V takovém případě můžete požádat o proplacení dodatečné výpomoci. Všechny doklady vždy pečlivě uschovejte a připravte si seznam věcí, které jste v zavazadle převáželi. V případě vykradeného nebo poškozeného zavazadla je postup podobný.


Chceme si vzít s sebou pejska. Je to možné?

V zásadě ano, ale mějte na paměti, že přeprava psů a koček je možná pouze se souhlasem dopravce za podmínek jím určených a na vlastní odpovědnost cestujícího. Zvířata určená k přepravě musí mít platný zdravotní i očkovací průkaz a veterinární osvědčení potvrzené veterinářem ne déle než 72 hodin před odletem. Přeprava je zpoplatněna. U společnosti Travel Service lze psy přepravovat na palubě (pouze v ekonomické třídě), pokud nepřekročí váhu 5 kg, a to včetně přepravky o maximálních rozměrech 55x35x35 cm. Schránka musí mít nepropustné dno, musí být umístěna pod sedadlem cestujícího a zvíře ji nesmí během letu opustit. Větší zvířata se přepravují v zavazadlovém prostoru pro to určeném, ve vlastní cestovní schránce. Na podrobnosti se vždy včas informujte.


Můžu při koupi letenek na Kanárské ostrovy rezervovat místa v letadle?

V případě zájmu je možné zajistit konkrétní místa v letadle. Týká se pouze přímých letů. U spojených letů konkrétní místa rezervovat nelze. Poplatky za provedení rezervace konkrétního místa v letadle jsou následující:
• PREMIUM SEATS - první řada: 245 Kč/jeden směr (490 Kč/zpáteční letenka)
• PREMIUM SEATS – řady 15 a 16 nebo 12 a 13 (dle typu letadla) u nouzových východů (exit): 245 Kč/jeden směr (490 Kč/zpáteční letenka)
Sedačky u nouzových východů mohou být obsazeny pouze osobami staršími 12 let a fyzicky přiměřeně zdatnými.
• STANDARD SEATS - ostatní sedadla: 145 Kč/jeden směr (290 Kč/zpáteční letenka)


Chci zakoupit letenku z Prahy do Singapuru s přestupem v Paříži. Pokud budu mít v Praze zpoždění a následný let z Paříže nestihnu, kdo mi proplatí náklady?

Záleží a letence. Pokud koupíte let celý let u jedné společnosti jako jednu letenku a část letu má zpoždění postará se o Vás letecká společnost a přednostně Vás vypraví nejbližším možným letem. Pokud si letenky koupíte z důvodu výhodnější ceny nezávisle na sobě - např. první část nízkorozpočtově a zbytek s klasickou aerolinkou je včasný nástup k odbavení na jednotlivé lety Váš problém a záleží jen na ochotě letecké společnosti, zda Vám umožní pozdější let nebo nikoliv. V každém případě vždy dobře zvažte, zda máte na přestup dostatečnou časovou rezervu.


Rád bych zkusil Váš reklamní pobyt, ale nedomluvím se španělsky ani anglicky.

Nemusíte mít žádné obavy. Pokud si zakoupíte letenku na reklamní pobyt u naší společnosti, bude Vás na letišti čekat delegát s cedulí a odvede Vás do mikrobusu, který pojede přímo do střediska. Tam bude česky mluvící delegát, který Vám poskytne všechny potřebné informace o možnostech resortu, nabídne Vám výlety nebo zprostředkuje zapůjčení automobilu. Pro všechny případy však budete mít telefonní číslo na naše pracovníky, kteří Vám budou k dispozici. Ještě se nám nestalo, že by na Kanárských ostrovech nějaký klient zmizel beze stopy. Ztratili se, to ano, ale vždy se zase našli.


Jak velké zavazadlo si můžu vzít na palubu letadla?

U společnosti Travel Service platí následující pravidla:
Cestující má právo si vzít na palubu letadla jedno nezapsané zavazadlo a předměty pro osobní užití. Zavazadlo může mít maximální hmotnost 5 kg a mít maximální délku 56 cm, maximální šířku 45 cm a maximální hloubku 25 cm, avšak součet všech tří rozměrů může být maximálně 115 cm včetně držadla a koleček. Dopravce je oprávněn se přesvědčit o rozměrech nezapsaného zavazadla a celkové hmotnosti všech předmětů, které si cestující s sebou bere na palubu letadla. POZOR – podmínky se liší u každé letecké společnosti a zejména nízkonákladové striktně trvají na jejich dodržování.


Četl jsem o letenkách do Thajska nebo Malajsie v cenách do 8 000,-Kč. Můžete mi ji zajistit?

Nemůžeme. Letenky v těchto cenových kategoriích se vyskytují buď chybami v rezervačních systémech, nebo ve výjimečných případech lze této ceny dosáhnout metodou tz. fuel dumpimgu. V prvním případě je cena dostupná pouze několik hodin a ani po zaplacení není 100 procentní jistota, že letenka nebude stornována. Fuel dumping je finta, která využívá palivový příplatek, který někdy tvoří podstatnou část ceny letenky. Při složitějších kombinacích letu rezervační systém příplatky špatně vypočítá a výsledkem je nízká cena letenky. Tyto způsoby jsou však vhodné pro fanoušky a flexibilní nadšence a pro běžné turisty se nehodí.